Vēsturisku koka ēku restaurācija
Kaut arī pareizi pielietoti un kopti koka apdares materiāli var kalpot paaudzēm ilgi, pienāk laiks, kad vienīgais risinājums ir šo materiālu nomaiņa pret jauniem. Apdares materiālus ir nepieciešams nomainīt, ja tie ir neatgriezeniski bojāti un deformēti un to atjaunošana nav iespējama, taču nepieciešams saglabāt ēkas oriģinālo izskatu un vēsturisko vērtību.
Apdares materiālu restaurācija ir process, kurā tiek izgatavoti jauni apdares elementi, saglabājot materiālu autentiskumu. Vēsturiskām koka mājām pārsvarā tiek izgatavoti jauni apdares dēļi fasādēm un citi dekoratīvi elementi, piemēram, aplodas logiem un durvīm, karnīzes un citi dekoratīvie elementi. Atjaunojot vēsturiskas koka mājas, bieži vien tiek restaurētas arī iekštelpas. Lai saglabātu telpu autentiskumu, Latsketch piedāvā izgatavot grīdas dēļus pēc izmēriem, kā tas bijis iepriekš. Izmantojot modernas iekārtas un tehnoloģiskos risinājumus, uzņēmuma speciālistiem ir iespējams izgatavot arī autentiskas grīdlīstes. Agrāk lielākoties grīdlīstes tika izgatavotas no masīvkoka, jo vairāk tika novērtētas šī materiāla priekšrocības, kā arī tas bija pieejamākais risinājums.
Arhitekti rasējumos detalizēti norāda dekoratīvo elementu šķērsgriezuma profilus ar izmēriem. Izmantojot šos rasējumus, uzņēmuma speciālisti izvērtē kādus materiālus un risinājumus izmantot konkrētajā situācijā. Savukārt, ja rasējumi nav pieejami, tad arī Latsketch komanda var izstrādāt rasējumus pēc pieejamajiem autentiskajiem paraugiem. Izmantojot dažādas modernas koka apstrādes tehnikas, piemēram, frēzēšanu, slīpēšanu un krāsošanu, koka elementi tiek izgatavoti un sagatavoti montāžai.
Koka apdares materiālu restaurācijas process ir ļoti svarīgs, lai saglabātu vēsturisku ēku autentiskumu, kā arī novērstu ēku bojājumus un degradāciju. Vēsturisku koka māju restaurācija var būt ilgs un sarežģīts process, bet tas ir būtisks, lai saglabātu kultūras mantojumu.